İZOLASYON

İZOLASYON

İzolasyonun yapılma amacı, bir yapının içi ve dışı arasındaki enerji transferini sınırlamaktır.
Bunun yanında doğru bir izolasyon ile yaşam / kullanım alanlarında yabancı madde geçişleri engellenmelidir. 

Ülkemizin enerji tüketiminin büyük bölümü konutlarda ve işyerlerinde gerçekleşmekte, bu enerjinin büyük bir kısmı ısıtma ihtiyacı için kullanılmaktadır. İzolasyon nüfus yoğunluğu ve konut sayısı göz önüne alındığında başta büyük şehirler olmak üzere tüm şehirlerde sağlık, çevre ve ekonomik sebeplerden yapılmalıdır. Doğru izolasyon ile sanayi yatırımlarında verim artırılmalı, doğru çalışma ortamları sağlanmalıdır.

İyi bir izolasyon uygulamasının olmazsa olmazlarının başında bilgi birikim ve tecrübeye sahip izolasyon şirketleri gelir, personeli bilgili tecrübeli olan izolasyon şirketlerinin uygulamadan kaynaklanan sorun hemen hemen yok gibidir. İkinci olmazsa olmazı standartlara uygun izolasyon malzemeleridir, uluslar arası standartlara uygun yalıtım malzemeleri tam koruma sağlar ve uzun yıllar binanızı dış etkilerden korur.

Magsan izolasyon da birçok büyük firmaya hizmet vermiş, güçlü referanslar edinmiştir. Yurtiçi ağını genişlettikten sonra yurt dışına da hizmet vermeye başlayıp ülkeye istihdam sağlamayı başarmıştır.

İzolasyon ile ilgili daha geniş bilgi için;

Üste Çık